Periodontologia

Periodontologia pruszków

Leczymy choroby dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej

Piękny uśmiech to nie tylko białe zęby, ale również zdrowe dziąsła. Periodontologia to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem chorób dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej.

Dlaczego w naszej przychodni?

W naszym gabinecie pacjentami periodontologicznymi opiekuje się dr Magdalena Latkowska, która jako specjalizant periodontologii praktykę i doświadczenie zdobyła w Poradni Periodontologii Mazowieckiego Centrum Stomatologii – czołowego ośrodka w leczeniu periodontologicznym w Warszawie.

Zajmuje się leczeniem choroby przyzębia (zwanej paradontozą), ratując w ten sposób niejeden uśmiech. Do leczenia podchodzi kompleksowo – oprócz podstawowego leczenia przeciwzapalnego włącza również specjalistyczne leczenie protetyczne oraz ściśle współpracuje z ortodontami i fizjoterapeutami. W najbardziej zaawansowanych przypadkach wykonuje wysoko specjalistyczne zabiegi regeneracji kości.

Doktor zajmuje się również pokrywaniem obnażonych korzeni (recesji) przy pomocy przeszczepów tkanki miękkiej oraz odbudową prawidłowej ilości dziąsła przy implantach.

Zabieg kortykotomii

W celu uniknięcia powstania obnażonych korzeni po leczeniu ortodontycznym wykonuje zabiegi kortykotomii. Są one potrzebne, gdy występują znaczne stłoczenia zębów, rotacje i zgryzy krzyżowe, których prawidłowe ustawienie aparatem ortodontycznym grozi nadmiernym wysunięciem zębów z kości. Dzięki zabiegowi ząb przesuwa się wraz z kością, siły ortodontyczne mogą być mniejsze, przez co zmniejsza się ryzyko resorpcji korzeni. Warto również dodać, że dzięki kortykotomii ruch zęba jest o 50% szybszy i można wcześniej osiągnąć zamierzony efekt. Dzięki zabiegom gingiwektomii doktor może wyrównać niesymetryczną girlandę dziąsłową, odsłonić głęboko złamane zęby przed ich późniejszą odbudową lub estetycznie wydłużyć krótkie, kwadratowe korony zębów przednich.

Zadzwoń do nas i umów się na wizytę!+48 22 728 37 09

Zapraszamy na konsultację periodontologiczną do AnnaMED.pl

Nasi periodentolodzy

Paulina Szmeichel

Specjalista periodontologii