profilaktyka pruszków

Profilaktyka

higiena jamy ustnej pruszków

Bezbolesna profilaktyka jamy ustnej!

Zachowanie zdrowia jamy ustnej wpływa na wiele aspektów życia i zdrowia człowieka. Nie tylko gwarantuje nam piękny uśmiech – odpowiednia profilaktyka, czyli działania mające na celu niedopuszczenie do wystąpienia ognisk choroby, może uchronić nas przed poważnymi schorzeniami, które wykraczają daleko poza jamę ustną. Do chorób, które mogą być nasilane przez ogniska zapalne w jamie ustnej, wywołane przez próchnicę należą: choroby nerek, reumatyzm, a nawet cukrzyca czy choroby układu krążenia.

Kiedy zgłosić się do stomatologa?

Do stomatologa zgłaszamy się zazwyczaj, gdy zauważamy już ubytki próchnicowe w zębach – jest to już dość daleko rozwinięta choroba, która wymaga stosowania sztucznych wypełnień. Rozwinięte zapalenia zębów mogą prowadzić do bólu i ogromnego dyskomfortu, dlatego, zamiast czekać na leczenie – lepiej wcześniej zapobiec nadchodzącym, patologicznym zmianom. Dziedzina zajmującą się ochroną przed rozwojem bakterii próchniczych jest profilaktyka stomatologiczna. To niezastąpione działania higieniczne obejmujące zarówno te, które możemy wykonać w domu, jak i specjalistyczne zabiegi wykonywane w gabinecie stomatologicznym. Podstawą profilaktyki zębów jest oczywiście szczotkowanie – powinno być wykonywane po każdym posiłku, ponieważ nieusunięte cukry zawarte w jedzeniu szybko stają się pożywką dla bakterii. Do domowych sposobów powstrzymywania chorób zębów należą też płukanie i nitkowanie – pomagają pozbyć się większości bakterii i próchnicy z obszaru między zębami.

Dlaczego warto leczyć się w naszej przychodni?

W AnnaMED.pl proponujemy zabiegi profilaktyczne zarówno dla dorosłych, jak i dla tych najmłodszych pacjentów. Podstawą zachowania zdrowego uśmiechu są oczywiście regularne wizyty kontrolne u stomatologa, co najmniej co pół roku – dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci. Nawet mimo mycia zębów na szkliwie zawsze osadza się kamień nazębny, którego specjalistyczne usuwanie nazywamy skalingiem. Inną metodą profilaktyczną jest piaskowanie, które polega na usunięciu osadu z zębów za pomocą mieszaniny wody i dwuwęglanu sodu wystrzeliwanego pod wysokim ciśnieniem – dzięki tym bezbolesnym zabiegom zmniejszysz ryzyko wystąpienia paradontozy i pozbędziesz się przykrego zapachu z ust. Do innych zabiegów profilaktycznych wykonywanych przez specjalistów AnnaMED.pl należą między innymi: lakierowanie fluorem (pomaga w remineralizacji zębów, a jednocześnie poprawia ich wygląd) i wypełnianie ubytków – dla dorosłych pacjentów przygotowane mamy specjalne plomby Enamel, które doskonale imitują naturalne tkanki i są praktycznie niezauważalne.

Zadzwoń do nas i umów się na wizytę!+48 22 728 37 09

Nasi profilaktycy

Marta Górecka

Lekarz stomatolog

Kamila Nowakowska – Kopeć

Lekarz stomatolog

dr n. med. Katarzyna Łukasiewicz-Mańka

Master of Orthodontics and Dentofacial Orthopedics, specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją

Marta Wróblewska

Lekarz stomatolog: endodoncja, stomatologia zachowawcza

Kamila Turkiewicz

Specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją

Ewelina Korniluk

Lekarz stomatolog