protetyka pruszków

Protetyka

leczenie protetyczne pruszków

Umów się na zabieg protetyczny!

Protetyka stomatologiczna obejmuje uzupełnienia uzębienia stałe i wyjmowane. Do pierwszych należą korony i mosty. Mogą to być elementy ceramiczne wypalane na metalu lub pełnoceramiczne, znacznie nowocześniejsze i dające lepszy efekt wizualny. Wyjmowane uzupełnienia protetyczne, czyli takie, które można z jamy ustnej wyjąć, obejmują protezy akrylowe, metalowe oraz acetalowe.

Protezy zębowe

Możemy mówić o uzupełnieniach pełnych lub częściowych. W AnnaMed.pl zapewniamy pełny wybór wszelkich rozwiązań, gwarantujemy najwyższy poziom doradztwa i leczenia. Ze względu na złożoność zagadnienia zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji, by lekarz mógł skoncentrować się na konkretnych Państwa potrzebach.

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie protetyczne?

Uzupełnienie braków uzębienia, pełna odbudowa lub dobór odpowiednich protez są ważne dla Pacjenta z wielu powodów. Istotne są nie tylko względy estetyczne, przywrócenie funkcji gryzienia, żucia pokarmu, ale również to, by nie następowały zmiany w układzie kostno-stawowym.

Dość powiedzieć, że w miejscu, w którym brakuje tylko pojedynczego zęba, może nastąpić powolne zanikanie kości, a sąsiadujące z ubytkiem zęby narażone są na przesunięcia, pochylanie, kruszenie.

Wiele zębów po oczyszczeniu i wzmocnieniu kanałów odpowiednim wkładem możemy uratować, nakładając koronę. To rozwiązanie jest najmniej inwazyjne. Kiedy zęba już nie ma, doskonałym wyborem staje się wszczepienie tytanowego odpowiednika korzenia i nałożenie nań korony.

Szczególnie gorąco polecamy pełnoceramiczne korony cyrkonowe. Są bardzo trwałe, wykonywane z najwyższą precyzją przy wykorzystaniu technik komputerowych i dzięki temu bardzo szczelne. Zapewniają znakomity efekt estetyczny, ponieważ w okolicy dziąsła, tak jak to bywa w przypadku ceramiki wypalanej na metalu, nie pojawi się z czasem nieładne ściemnienie. Cyrkon odbija i przepuszcza światło tak jak naturalny ząb.

WIĘCEJ >>

W AnnaMed.pl zapewniliśmy doskonałe warunki do wszczepiania implantów i osadzania na nich koron i mostów. Implant to tytanowy element znakomicie zastępujący korzeń. Kiedy Pacjent stracił ząb w wyniku wypadku lub został on usunięty, to istnieje szansa odtworzenia go, właśnie w oparciu o tytanowy sztuczny korzeń. Po tym, kiedy implant trwale złączy się z kością i po odpowiednich przygotowaniach, protetyk zakłada nań koronę i trwale spaja. Tak odbudowany ząb służyć będzie Pacjentowi przez dziesiątki lat, prawdopodobnie do końca życia.

WIĘCEJ >>

W wielu wypadkach odbudowa na implancie może się okazać w dłuższej czasowej perspektywie rozwiązaniem korzystniejszym ekonomicznie. Dobrze jest rozważyć protetyczne uzupełnienie w oparciu o implant zamiast mostu, którego osadzenie wymaga oszlifowania sąsiadujących zębów, a jeśli i one są osłabione, to Pacjent znów po jakimś czasie zwróci się o pomoc do protetyka.

Drodzy Państwo, zachęcamy do korzystania z usług AnnaMed.pl między innymi dlatego, że w tak złożonej pracy, wymagającej precyzji i odpowiedzialności, jaką jest odbudowa zębów na wszczepianych implantach, wszystkie zabiegi przeprowadza jeden lekarz. Wykonuje zabiegi chirurgiczne poprzedzające wszczepienie, jeśli wystąpi taka potrzeba. Następnie wprowadza implant do kości, po pewnym czasie zakłada na nim koronę lub, w przypadku większej liczby implantów, most. To daje Państwu gwarancję, że odnoszący tyle sukcesów fachowiec zatroszczy się o każdy szczegół uzupełnienia.

WIĘCEJ >>

Lekarze z AnnaMed.pl doradzą też, czy dokonywać korekty kształtu, koloru zęba przy pomocy licówek, a także czy decydować się na ceramiczne wypełnienia typu inlay, onlay, overlay.

Zadzwoń do nas i umów się na wizytę!+48 22 728 37 09
Nasi protetycy

Jan Kotarski

Specjalista chirurgii stomatologicznej