implantologia pruszków

Implantologia

implanty zębów warszawa

Implanty to obecnie najlepsza metoda umożliwiająca pełną rekonstrukcję utraconego uzębienia. Mogą odbudowywać pojedynczy ząb, filar mostu lub stanowić podparcie dla protezy ruchomej. Odbudowa oparta na implantach pozwala uzyskać doskonały efekt estetyczny i przywrócić komfort na długie lata.

Skuteczność leczenia implantologicznego w AnnaMED.pl jest bardzo wysoka. To wszystko dzięki wieloletniemu doświadczeniu i profesjonalizmu naszego zespołu. Cała procedura jest w pełni bezpieczna i komfortowa dla pacjentów za sprawą najnowszych metod znieczulenia.

Implanty stomatologiczne w AnnaMED.pl – krok po kroku

Konsultacja lekarska

W trakcie konsultacji specjalista przeprowadza wywiad, ustala zestaw badań, które trzeba wykonać oraz dobiera optymalną metodę leczenia implantologicznego. Warto podkreślić, że niejednokrotnie zabieg wszczepienia implantów wymaga dodatkowych procedur przygotowawczych, takich jak: podniesienie dna zatoki szczękowej, augmentacja wyrostka zębodołowego czy plastyka tkanek miękkich. Te zabiegi są z powodzeniem przeprowadzane w naszej praktyce. Standardowo u wszystkich pacjentów przed leczeniem wykonujemy badanie tomografii komputerowej CBCT, które pozwala szczegółowo zaplanować poszczególne etapy implantacji.

Wszczepienie implantu

Implantolog za pomocą specjalnego wiertła przygotowuje łoże kostne, w które zostaje wprowadzony implant – procedura trwa około 20 minut. Następnie po skontrolowaniu jego położenia rana zostaje zszyta. Dla pełnego komfortu i bezpieczeństwa pacjentów stosujemy znieczulenie miejscowe. Kluczowy wpływ na powodzenie leczenia mają pierwsze dwa tygodnie po zabiegu, podczas których tkanka ulega procesowi gojenia, dlatego istotne jest stosowanie się do wszystkich zaleceń lekarza.

implantologia warszawa

Wizyta kontrolna

Po około 14 dniach pacjent zgłasza się do naszego gabinetu w celu usunięcia szwów. Osteointegracja, czyli czas gojenia tkanki kostnej wokół implantu, różni się w zależności od miejsca wszczepienia. Wynosi około 6 miesięcy dla implantów osadzonych w szczęce oraz około 3 miesięcy dla implantów znajdujących się w żuchwie. Wynika to z odmiennej struktury kości obu szczęk. Na tym etapie nie zaleca się obciążania wszczepu odbudową protetyczną, ponieważ znacznie osłabiłaby implant i zwiększyła ryzyko niepowodzenia. Po zakończeniu okresu osteointegracji lekarz zakłada specjalną śrubę gojącą, której zadaniem jest odpowiednie ukształtowanie dziąsła wokół przyszłej odbudowy.

Odbudowa protetyczna

Po całkowitym wygojeniu się kości i tkanek miękkich, lekarz pobiera wycisk w celu przygotowania uzupełnienia protetycznego (korony, bądź mostu opartego na implancie). AnnaMED.pl współpracuje z czołowymi pracowniami protetycznymi, a długoletnia praktyka naszego implantologa gwarantuje wybór najlepszej jakości materiałów.

Czym są implanty stomatologiczne?

Implant stomatologiczny, nazywany również sztucznym korzeniem zęba, to śruba w kształcie stożka wykonana z tytanu, stopu tytanu lub cyrkonu. Umieszczona na stałe w kości szczęki bądź żuchwy, stanowi fundament dla uzupełnienia protetycznego (protezy, korony, mostu). Dzięki swojej charakterystycznej budowie implanty doskonale integrują się z tkankami własnymi pacjenta. Materiały, z jakich wykonuje się implanty zębowe są biokompatybilne, co oznacza, że po zamocowaniu w kość dochodzi do procesu osteointegracji, czyli bezpośredniego strukturalnego zrośnięcia się pomiędzy tkanką i wszczepem. Jest to możliwe dzięki unikalnym właściwościom tytanu i cyrkonu.

Odbudowa ubytku z zastosowaniem implantu stomatologicznego odbywa się za pomocą trzech elementów, które składają się na funkcjonalną całość i doskonale zastępują naturalny ząb, są nimi:

  • tytanowa śruba, która zostaje wprowadzona w kość wyrostka zębodołowego – imituje korzeń zęba,
  • łącznik – rodzaj śruby mocującej koronę do implantu,
  • korona protetyczna – stanowi część koronową zęba.

Implanty stomatologiczne – skuteczne uzupełnienie  braków w uzębieniu

Brak nawet jednego zęba w istotny sposób zaburza funkcjonowanie całego układu żucia. Doprowadza do przesuwania sąsiednich zębów, co w konsekwencji może prowadzić do ich szybszej utraty. Nieprawidłowe podparcie stawów skroniowo-żuchwowych zaburza ich fizjologiczną pracę i przyczynia się do powstawania dolegliwości bólowych okolic uszu, karku i skroni. Wiodące organizacje dentystyczne uznają implanty stomatologiczne za złoty standard postępowania w przypadku utraty zębów. To jedyne rozwiązanie w stomatologii, które odtwarza prawidłowo funkcjonujący i naturalnie wyglądający ząb. W AnnaMED.pl pracujemy wyłącznie na sprawdzonych materiałach najwyższej klasy. Nasze implanty zębowe gwarantują odpowiednią stymulację szczęki i zapobiegają utracie kości, dzięki czemu pomagają zachować funkcjonalność i anatomię struktur twarzy. Pacjenci, którzy korzystają z protez osadzonych na implantach, mogą zapomnieć o przesuwaniu się protezy w jamie ustnej, dostawaniu się okruchów wewnątrz czy też konieczności mocowania jej za sprawą kleju.

Cena implantów zębowych

Ceny implantów zębowych, w Pruszkowie, w dużej mierze są uzależnione od rozległości braków a także materiałów, z których zostanie wykonana odbudowa. W AnnaMED.pl oferujemy szeroki wybór implantów – dysponujemy kilkoma systemami implantologicznymi, dzięki czemu pacjent może wybrać optymalny wariant finansowy spełniający jego oczekiwania.

implantologia pruszków

Dlaczego implanty w AnnaMED.pl, dla mieszkańców Pruszkowa, to najlepszy wybór?

Implantologia to dziedzina, w której doświadczenie i profesjonalizm lekarzy są gwarancją sukcesu leczenia. Decydując się na implanty zębowe warto wybrać odpowiednią klinikę stomatologiczną. W AnnaMED.pl nasi specjaliści wybierają najlepsze rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb. Naszą misją jest poprawa komfortu życia pacjentów. Umów się na konsultację implantologiczną i podaruj sobie zdrowy uśmiech bez kompleksów i dyskomfortu!

Zadzwoń do nas i umów się na wizytę!+48 22 728 37 09
Nasi implantolodzy

Jan Kotarski

Specjalista chirurgii stomatologicznej

Implantycena
konsultacja z planem leczenia200 zł
implant - część chirurgicznaod 2900 zł
implant - część protetycznaod 2900 zł

Powyższy cennik ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w myśl art. 66, paragraf 1. Kodeksu Cywilnego

 

Formularz kontaktowy