Jan Kotarski

Specjalista chirurgii stomatologicznej

Dr Kotarski – delikatny i cierpliwy, od pierwszego kontaktu wzbudzający sympatię i zaufanie, a przede wszystkim profesjonalista w swoim fachu, współpracuje z naszą przychodnią od początku jej istnienia. Ukończył specjalizację z chirurgii stomatologicznej w IV Wojskowym Szpitalu Klinicznym na oddziale chirurgii szczękowo-twarzowej. Przeprowadza około 2500 zabiegów rocznie w Centralnej Wojskowej Przychodni Lekarskiej na Oddziale Chirurgii Stomatologicznej oraz w Klinice Chirurgii Twarzowo-Szczękowej w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Obrony Narodowej przy ul. Szaserów w Warszawie.

Implanty, mosty, korony – to codzienność i pasja tego lekarza. Na konsultacjach protetycznych lub implantologicznych przedstawia Pacjentowi wszystkie możliwe rozwiązania uzupełnienia braku zęba i pomaga wybrać najlepsze, uwzględniające nie tylko względy zdrowotne i estetyczne, ale także finansowe. Współpracuje z najlepszym laboratorium w Warszawie – zwłaszcza w dziedzinie koron cyrkonowych – sam przy tym nie żałując czasu na staranne przygotowanie prac protetycznych.

Jeśli z jakiś względów niemożliwe jest powtórne leczenie kanałowe zęba lub oczyszczenie kanału do samego końca,
dr Kotarski podejmie wszelkich starań, by dany ząb uratować. Gdy jednak okaże się to niemożliwe – bezproblemowo
i subtelnie przeprowadzi jego usunięcie. Wieść o bezbolesnych i sprawnych ekstrakcjach (zwłaszcza ósemek) wykonywanych przez doktora Kotarskiego roznosi się po Pruszkowie i okolicach, o czym świadczy coraz większa liczba pacjentów „z polecenia”.

Bezpiecznie, dokładnie i delikatnie Pan doktor przeprowadzi nie tylko wszczepienie implantu, czy ekstrakcję ósemki, ale także zabiegi takie jak:
• Podniesienie dna zatoki
• Regeneracja kości (by zapewnić właściwe podstawy dla odbudowy zęba.)
• Podcięcie wędzidełka języka, warg lub policzków (zapobiega to rozwojowi wad wymowy, odsłanianiu szyjek zębów lub ich korzeni)
• Likwidacja torbieli
• Przeszczepy tkanek miękkich (m.in. w celu przykrycia odsłoniętych szyjek zębów)
• Resekcje wierzchołków korzeni
• Leczenie powikłanych przetok i ropni