chirurgia stomatologiczna pruszków

Chirurgia

chirurgia stomatologiczna pruszków

Kompleksowe leczenie stomatologiczne wymaga zaangażowania wielu specjalności medycznych. Grono specjalistów AnnaMED.pl oraz nowoczesne urządzenia pozwalają na przeprowadzenie wszystkich etapów zabiegów chirurgicznych i osiągnięcie jak najlepszych efektów. Naszym priorytetem jest komfort i bezpieczeństwo pacjenta, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby leczenie było bezbolesne i jak najmniej inwazyjne. Odwiedź nasze centrum stomatologii w Pruszkowie i spełnij marzenia o pięknym uśmiechu!

Dlaczego warto wykonać zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej w AnnaMED.pl?

W AnnaMED.pl zdajemy sobie sprawę z faktu, iż procedury chirurgiczne wywołują wśród pacjentów lęk i niepokój. Dlatego główny nacisk kładziemy na komfort psychiczny naszych podopiecznych. Przed każdym zabiegiem omawiamy plan leczenia, przebieg oraz przygotowanie oraz zalecenia pozabiegowe. Holistyczne podejście, a także nieprzeciętne umiejętności, to cechy, które wyróżniają nas na tle innych placówek stomatologicznych. Skontaktuj się z nami i zaufaj specjalistom!

Co to jest chirurgia stomatologiczna?

Chirurgia stomatologiczna dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii stale zwiększa swoją skuteczność, jednocześnie otwierając przed lekarzami wiele możliwości. Jej działania nie ograniczają się tylko do usuwania zębów – to przede wszystkim szereg procedur pozwalających na korektę nieprawidłowości w jamie ustnej. W wielu przypadkach gwarantuje możliwość wyleczenia i zachowania własnego uzębienia. Chirurgia stomatologiczna zajmuje się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. Wspiera różne dziedziny stomatologii, takie jak: endodoncja, ortodoncja, periodontologia (chirurgia przyzębia), protetyka czy implantologia.

Bezbolesna chirurgia stomatologiczna w AnnaMED.pl

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich pacjentów zabiegi chirurgii stomatologicznej przeprowadzamy przy użyciu najwyższej jakości sprzętów. Stosowane w naszym gabinecie nowoczesne metody leczenia poparte rzetelną wiedzą pozwalają na eliminację nawet najbardziej złożonych problemów dentystycznych.

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki zakres zabiegów chirurgicznych, który obejmuje między innymi:

Zabiegi ekstrakcji (zębów mądrości – “ósemek”), chirurgiczne usuwanie lub odsłanianie zębów zatrzymanych

Usuwanie zębów mądrości “ósemek” to powszechnie wykonywany zabieg w naszym gabinecie. Ósme zęby trzonowe wyrzynają się jako ostatnie, dlatego podczas tego procesu mogą pojawić się powikłania, z którymi zespół AnnaMED.pl skutecznie sobie radzi. Najczęściej wykonywanym zabiegiem z zakresu chirurgii stomatologicznej jest ekstrakcja (usunięcia zęba). Traktujemy jednak to rozwiązanie jako ostateczność, gdy wszystkie inne metody okażą się nieskuteczne. Jeśli istnieje taka możliwość, dokładamy wszelkich starań, żeby uratować ząb.

Resekcje wierzchołka korzeni

Stosowane są u Pacjentów, którzy borykają się z przewlekłymi stanami zapalnymi, a standardowe leczenie nie przynosi korzyści lub jest niemożliwe przez wzgląd na różne czynniki. Proces polega na usunięciu stanu zapalnego i okolicy wierzchołka korzenia poprzez nacięcie sąsiadujących z nim tkanek. Ze względu na zastosowanie znieczulenia resekcja jest bezbolesna. Po zakończonej procedurze zabezpiecza się operowane miejsce szwami. Po upływie kilku do kilkunastu tygodni rana ulega wygojeniu. W większości przypadków zabieg pozwala zapobiec usunięciu zęba.

Chirurgiczne przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego

W kręgu tych działań mieści się szerokie spektrum zabiegów niezbędnych do wykonania protezy, między innymi: wyeliminowanie zniekształceń w obrębie kości i tkanek miękkich, odbudowa kości oraz usunięcie bardzo zniszczonych zębów.

Plastyka połączeń jamy ustnej z zatoką szczękową

To chirurgiczny zabieg zamknięcia połączenia między zatoką szczękową a jamą ustną, powstałego po ekstrakcji zęba przedtrzonowego lub trzonowego ze zmianami okołowierzchołkowymi, które doprowadziły do uszkodzenia kości.

Podniesienie dna zatoki szczękowej

Jego celem jest zwiększenie ilości tkanki kostnej w bocznym odcinku szczęki. W odpowiednim miejscu zostaje umieszczony substytut kości, zapewniający wystarczające oparcie dla umieszczenia implantu.

Podcinanie wędzidełek warg, języka i policzków

To zabieg mikrochirurgiczny polegający na podcięciu lub korekcie nieprawidłowego wędzidełka. Jego przerost z pozoru może wydawać się błahym problemem, jednak nieleczony wywołuje szereg niekorzystnych następstw. Wady anatomiczne wędzidełek wargowych bardzo często prowadzą do powstania szpary pomiędzy zębami (diastemy), rozwoju stanów zapalnych lub cofania dziąseł, a w konsekwencji do odsłaniania się szyjek i korzeni koron zębów. Chirurgiczne podcięcie wędzidełka wykonywane jest także ze wskazań logopedycznych, gdyż jest jedną z przyczyn nieprawidłowej wymowy.

Usuwanie patologicznych zmian w obrębie jamy ustnej

Ze względu na zróżnicowaną budowę tkankową w jamie ustnej może tworzyć się szereg zmian patologicznych. Większość z nich przyjmuje formę łagodnych guzów – włókniaków, nadziąślaków czy brodawczaków. W AnnaMED.pl oferujemy możliwość ich bezbolesnego usunięcia. Wszystkie zmiany są następnie poddawane badaniu histopatologicznemu w specjalistycznej pracowni.

Terapia ortopedyczna złamań zębów, wyrostków zębodołowych – replantacje, zaopatrywanie ran

Złamania zębów oraz wyrostków zębodołowych są urazami mającymi poważne skutki dla narządu żucia – mogą prowadzić do zmiany położenia zębów, a w efekcie do zaburzeń zgryzu. Dlatego w wielu przypadkach niezbędne jest leczenie chirurgiczne. Postępowanie w zależności od rodzaju urazu polega na replantacji ( umieszczenie zęba z powrotem w zębodole) lub repozycji (ustawieniu go we właściwej pozycji). Następnie ząb poddawany jest szynowaniu lub działaniom endodontycznym.

Zabiegi z zakresu chirurgii periodontologicznej

Najczęściej wykonywanym zabiegiem periodontologicznym jest kiretaż. Polega na usunięciu kamienia nazębnego z kieszonek przyzębnych. W zależności od stopnia głębokości zalegania kamienia nazębnego możemy wyróżnić kiretaż otwarty, który wymaga nacięcia dziąsła, odsłonięcia i dokładnego oczyszczenia korzenia oraz kiretaż zamknięty nie wymagający nacinania.

chirurgia stomatologiczna pruszków

Jak przebiegają zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej w naszym gabinecie?

Chirurgia dentystyczna w AnnaMED.pl opiera się na wyborze optymalnego sposobu leczenia, który zawsze idzie w parze z dbałością o komfort psychiczny pacjentów. Dlatego wszystkie zabiegi stomatologii chirurgicznej są wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Pacjentom, którzy wykazują duży lęk przed interwencją chirurgiczną proponujemy leczenie z zastosowaniem zaawansowanych form, takich jak sedacja wziewna podtlenkiem azotu/ gazem rozweselającym. Podczas konsultacji chirurgicznej lekarz przeprowadza wywiad mający na celu ocenę stanu zdrowia, a także wykonuje niezbędną diagnostykę obrazową, w skład której wchodzi rtg zębowe, pantomogram lub tomografia komputerowa wiązką stożkową. Podczas wizyty specjalista omawia i dokładnie tłumaczy poszczególne etapy leczenia oraz możliwe następstwa. Po uzyskaniu niezbędnych informacji i wyników badań specjalista przystępuje do wykonania odpowiednich procedur przy użyciu nowoczesnego wyposażenia.

Chirurgia stomatologiczna – postępowanie po zabiegu i rekonwalescencja

  • Przez 2-3 godziny po zabiegu nie wolno spożywać pokarmów ani płynów. W ciągu pierwszej doby rekomendujemy pokarmy letnie.
  • Przez 24 godziny po zabiegu chirurgicznym należy powstrzymać się do palenia papierosów.
  • Po większości zabiegów zalecane jest powstrzymanie się od płukania jamy ustnej przez pierwsze 3-4 dni.
  • Kluczowe są wizyty kontrolne ustalone przez lekarza w celu monitorowania efektów leczenia.
  • Terapię przeciwbólową należy stosować zgodnie z zaleceniami specjalisty.
Zadzwoń do nas i umów się na wizytę!+48 22 728 37 09
Nasi chirurdzy

Jan Kotarski

Specjalista chirurgii stomatologicznej

Chirurgiacena
konsultacja150 zł
usunięcie zęba (nie dotyczy ekstrakcji chirurgicznych)250 - 520 zł
chirurgiczne usunięcie ósemki górnej560 zł
chirurgiczne usunięcie ósemki dolnej790 zł
chirurgiczne usunięcie zęba - trudneod 850 zł

Powyższy cennik ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w myśl art. 66, paragraf 1. Kodeksu Cywilnego

 

Formularz kontaktowy