radiologia w pruszkowie

Radiologia

Radiologia w leczeniu stomatologicznym jest niezastąpioną i powszechną metodą diagnostyki. W ostatnich latach rozwój cyfrowej radiografii pozwala na wykonywanie precyzyjnego obrazowania jamy ustnej i zębów, przy ograniczeniu niebezpieczeństwa związanego z promieniowaniem jonizującym. 

W AnnaMED.pl korzystamy tylko z najwyższej jakości sprzętu, dzięki któremu możemy przeprowadzić dokładną diagnostykę, bez narażania pacjenta na jakiekolwiek ubytki na zdrowiu. Wyposażeni jesteśmy w nowoczesny tomograf Kodak CS9300, który wykonuje zdjęcia cefalometryczne, pantomograficzne, oraz tomografię (CBCT). 

W AnnaMED.pl podczas wykonywania zdjęć diagnostycznych korzystamy również z aparatu MyRay, który służy do wykonywania małych zdjęć punktowych i wykorzystywany jest głównie podczas leczenia kanałowego. Zdjęcie wykonane tym aparatem obejmuje zazwyczaj koronę zęba, jego korzeń i otaczający go zębodół. Na podstawie takiego zdjęcia rentgenowskiego stomatolodzy oceniają stan rozwoju próchnicy i przebieg kanałów korzeniowych.

Nasi radiolodzy